Certyfikat dla Szpitala: ISO/IEC 27001:2013

client logo ISO 27001W dniach 18-21 lutego 2017 roku., w Szpitalu Powiatowym w Radomsku odbył się audyt certyfikacyjny, zgodny z normą bezpieczeństwa ISO/IEC 27001:2013 – system zarządzania bezpieczeństwem informacji. Audyt przeprowadzony został przez jednostkę certyfikującą LL-C (Certification) z siedzibą w Pradze, która pozytywnie oceniła spełnienie przez szpital wymagań normy ISO oraz zarekomendowała naszą placówkę do uzyskania w/w certyfikatu. Zdobycie certyfikatu systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, podkreśla zaangażowanie naszego podmiotu leczniczego w ochronę informacji i daje pewność, że wszystkie dane, które są przetwarzane w szpitalu są właściwie chronione. Wizytujący nasz szpital zespół audytorów poddał wnikliwej ocenie świadomość bezpieczeństwa danych osobowych i informacji wśród pracowników jednostek organizacyjnych szpitala i współpracowników naszej jednostki. System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg normy ISO/IEC 27001:2013 zawiera szereg wymagań umożliwiających ustanowienie, wdrożenie, utrzymanie oraz doskonalenie wewnętrznej polityki i procedur związanych z zarządzaniem informacjami i innymi aktywami informacyjnymi. Skuteczny system zarządzania i zastosowanie zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem, użyciem, modyfikacją lub utratą danych gwarantuje stabilizację funkcjonowania i rozwój działalności naszej organizacji. Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w naszej placówce pozwoliło na osiągnięcie szeregu korzyści w tym najistotniejsze to : usprawnienie zarządzania informacją i infrastrukturą IT, ustanowienie jednolitych reguł dotyczących bezpieczeństwa informacji, sklasyfikowane i zinwentaryzowane aktywów, przejrzyste procedury postępowania w przypadku zaistnienia incydentu bezpieczeństwa, ochrona pracowników przed nieświadomym naruszeniem bezpieczeństwa, obniżenie ryzyka utraty informacji, poprzez skuteczne inwestycje podparte analizą ryzyka. Posiadanie w/w certyfikatu nie tylko zwiększa prestiż placówki medycznej oraz jej konkurencyjność na rynku usług medycznych ale również stanowi istotny element rankingujący w postępowaniach konkursowych realizowanych przez NFZ.