Rodzić jak w domu Drukuj

Każdego dnia pragniemy tworzyć idealny Oddział Ginekologiczno – Położniczy i Neonatologiczny, o jakim marzą wszystkie przyszłe mamy. Miejsce, w którym każda kobieta będzie czuła się komfortowo i bezpiecznie, a każde nowo narodzone dziecko będzie otoczone troskliwą, profesjonalną opieką, sam poród zaś będzie chwilą pełną szczęścia i spokoju. W naszym szpitalu każda pacjentka jest traktowana z jednakową troską i szacunkiem. Dlatego w Szpitalu podjęliśmy trud realizacji programu „ Rodzić jak w domu ”, składającego się z następujących elementów:

rodzenie1Dni Otwartych na oddziałach Położniczo-Ginekologicznym oraz Noworodkowym

Uczestnicy spotkania mają możliwość zwiedzania sal porodowych i całej przestrzeni oddziałów, poznania personelu, uzyskania informacji na temat sprzętu jakim dysponują
oddziały oraz metod łagodzenia bólu. Chętni mogą odwiedzić szkołę rodzenia Szpitala Powiatowego w Radomsku znajdującą się na terenie naszej placówki oraz zapoznać się z jej programem zajęć.

Uczestnictwo w Szkole Rodzenia Szpitala Powiatowego w Radomsku

rodzenie2
Celem programu naszej szkoły jest wszechstronne przygotowanie kobiety ciężarnej i osoby towarzyszącej do bezpiecznego odbycia aktywnego porodu z wykorzystaniem naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego, połogu, opieki nad noworodkiem i karmienia naturalnego. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne i praktycznie umożliwiają przyszłym rodzicom przećwiczyć najważniejsze obszary opieki nad noworodkiem (tj. kąpiel, przewijanie, trzymanie, karmienie).

Badanie USG stawów biodrowych dla wszystkich nowonarodzonych dzieci

rodzenie3
Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt to jedno z najważniejszych badań oceniających rozwój stawów biodrowych. Pierwsze badanie stawów biodrowych u dziecka powinno być wykonane zaraz po narodzinach. Ortopeda dokładnie zbada oba stawy, sprawdzi, czy nie ma objawów niestabilności i ograniczeń w odwodzeniu nóżek, oceni również, czy nóżki są takiej samej długości. Badania na ewentualną dysplazję stawów biodrowych najlepiej wykonać zaraz po urodzeniu na oddziałach noworodkowych. W naszym szpitalu gwarantujemy to każdemu nowonarodzonemu dziecku.

Pozwalamy kobietom spędzić te chwile wraz z najbliższymi w specjalnie przygotowanych pokojach rodzinnych

rodzenie4
Na Oddziale kobieta może przez całą dobę przebywać wraz z bliskimi osobami – partnerem, rodziną lub przyjaciółmi – zarówno w trakcie, jak i po porodzie. W pokoju rodzinnym może gościć również starsze rodzeństwo swojego nowo narodzonego maluszka. Pokoje rodzinne zaprojektowaliśmy z myślą o Państwa komforcie i bezpieczeństwie medycznym. Aby zagwarantować Państwu i dziecku bezpieczeństwo, w pokojach porodowych traktu porodowego znajdują się stanowiska do resuscytacji oraz system monitorowania stanu zdrowia noworodka.

Pomagamy w opiece nad dzieckiem

rodzenie5W sytuacji kiedy kobieta stwierdzi , że potrzebuje odpoczynku, nasze położne zaopiekują się Państwa dzieckiem – zarówno w dzień, jak i w nocy. Oddział Neonatologiczny przeznaczony jest również dla zdrowych dzieci, których mamy potrzebują więcej czasu na regenerację. Zgodnie z najnowszymi tendencjami, oddział zapewnia system rooming-in dając możliwość przebywania od chwili narodzin matce i dziecku razem. Mama obserwując i karmiąc swoje dziecko może korzystać z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanego personelu położniczego, który zawsze chętnie służy pomocą.

Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 06:38