Audyt nadzoru Drukuj

LL-C

W dniach 28-29 października 2015 roku jednostka certyfikująca LL-C (Certification) z siedzibą w Pradze przeprowadziła audyt nadzoru podczas którego dokonano oceny stosowania wymagań normy ISO 9001: 2008 oraz ISO 14001:2004 w wybranych komórkach organizacyjnych i procesach funkcjonujących w radomszczańskim szpitalu.  Celem audytu nadzoru  było dostarczenie dowodów sprawnego funkcjonowania wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania oraz jego ciągłej przydatności w zakresie zdefiniowanym na certyfikacie.

Audyt przeprowadzony został przez trzech audytorów: jednego wiodącego z Polski oraz dwóch z Czech. Zakończył się wynikiem pozytywnym dla naszego szpitala. Audytorzy nie stwierdzili żadnych krytycznych niezgodności, które wpływałaby na działalność systemu i rekomendowali jego dalsze funkcjonowanie.

Firma certyfikująca LL-C (Certification) z siedzibą w Pradze podjęła decyzję o utrzymaniu ważności Certyfikatów dla Szpitala Powiatowego w Radomsku zarówno w sferze normy ISO 9001: 2008 oraz normy ISO 14001:2004.

Audyt nadzoru wykazał, że ustanowiony i wdrożony System Zarządzania wg normy ISO 9001:2008 oraz 14001 : 2004 został w Szpitalu ugruntowany, jest skutecznie prowadzony i na bieżąco doskonalony. Ich posiadanie świadczy o tym, iż usługi medyczne świadczone przez naszą placówkę są realizowane na wysokim poziomie.

Posiadanie w/w certyfikatów nie tylko zwiększa prestiż placówki medycznej oraz jej konkurencyjność na rynku usług medycznych ale także stanowi istotny element rankingujący w postępowaniach konkursowych realizowanych przez NFZ.

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 11:06