Solary w Szpitalu... Drukuj
radomszczanski herb wfosigw

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku zakończyła się realizacja zadania pod nazwą : Instalacja kolektorów słonecznych dla Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Zadanie udało się zrealizować dzięki współpracy Szpitala Powiatowego w Radomsku z Powiatem Radomszczańskim oraz dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi - www.wfosigw.lodz.pl

W ramach projektu zainstalowano 75 szt. kolektorów słonecznych o łącznej pow. czynnej 164,25 m2 wraz z przyłączem preizolowanym L=148 mb oraz instalacjami technologicznymi.
Kolektory zlokalizowano na gruncie w bliskiej okolicy budynku kotłowni szpitala.
Instalacja kolektorów słonecznych ma na celu zmniejszenie kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej wykorzystywanej do bieżącej działaności szpitala.
Właściwy dobór powierzchni czynnej absorbera w kolektorach słonecznych oraz przygotowanie odpowiedniej instalacji pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową w naszym szpitalu w słoneczne dni w okresie od marca do listopada. Ciepło uzyskane z promieni słonecznych przyczyni się w znacznym stopniu do ochrony środowiska naturalnego - głównie poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Wykorzystanie energii odnawilanej wpisuję się doskonale w zadania i misję Szpitala Powiatowego w Radomsku mających na celu ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług medycznych, a także minimalizoawnie kosztów ekonomicznych wynikajacych z fukncjonowania podmiotów leczniczych.

Wartość ogólna zadania została określona na kwotę 492.388,82zł. Znaczna część tej sumy, bo aż 393 911,00 zł. – co stanowi 80% wartości zadania, zostało dofinansowane ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Poprawiony: wtorek, 07 sierpnia 2012 11:37